هاست پریمیوم SSD چیست ؟

هاست پریمیوم SSD ، قدرت نسبتا بالاتری نسبت به هاست های اشتراکی معمولی دارد . معمولا هاست پریمیوم به عنوان هاست پربازدید هم خوانده می شود . سایت ها در اوایل راه اندازی به منابع زیادی نیاز ندارند و هاست های اشتراکی معمولی برای هر سایتی که در ابتدا راه اندازی می شود کافی است . اما بعد از مدتی که میزان بازدید های یک سایت بالا برود ، نیاز به منابع بیشتری احساس می شود و بهتر است سایت ها از هاست های قوی تری استفاده کنند .

هاست پریمیوم SSD ( هاست پربازدید )هاست اشتراکی معمولی :

در سرور هاست های اشتراکی ، منابع بین سایت ها به اشتراک گذاشته می شود . معمولا سیستم عامل کلادلینوکس سیستم عامل بسیار مناسبی برای هاست های اشتراکی است به این علت که  منابع مورد استفاده ی هر سایت را به صورت جدا در نظر گرفته و نمی گذارد یک سایت از منابع بیش از حد استفاده کند و باعث داون شدن سرور شود و یا کارکرد بقیه ی سایت ها را مختل کند . در هاست اشتراکی منابع مانند رم و سی پی یو و هارد دیسک به اشتراک گذاشته می شود اما چون سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند از منابع نسبتا کمی استفاده می کنند به همین خاطر یک سرور می تواند تعداد سایت های زیادی را میزبانی کند .

امنیت در هاست های اشتراکی بسیار مهم است چون معمولا دیده می شود برخی کاربران به پلاگین ها و قالب های نال اعتماد کرده و گاها این اسکریپت ها آلوده هستند و این می تواند باعث نفوذ هکر به سرور شود اما اگر سرور از کانفیگ مناسبی برخوردار باشد همینطور از سیستم عامل کلادلینوکس استفاده شود ، می توان امنیت مناسبی را برای سرور ایجاد کرد.

هاست پریمیوم SSD :

همانطور که گفته شد بعد از اینکه سایت کمی رشد می کند نیاز به منابع بیشتری دارد . این منابع گاها رم و یا سی پی یو است . معمولا با کش مناسب سایت می توان تا حد خیلی زیادی از منابع به صورت مناسبی استفاده کرد . معمولا با کش سایت رم کمتری به کار گرفته می شود و همینطور در پروسس های سایت کاهش بسیاری دیده می شود . اما گاها پیش می آید که سایت به پروسس های بیشتری نیاز دارد . در این مواقع هاست پریمیوم و یا پربازدید می توانند با داشتن منابع بیشتر ، باعث کارایی مناسب سایت شوند .

در سایت ” خرید هاست ارزانهاست پریمیوم دارای یک گیگ رم و 50 اینتری پروسس است . این میزان پروسس می تواند کمک مناسبی به دارنده ی یک سایت با بازدید رو به بالا باشد . سرور های هاست پریمیوم SSD از کانفیگ و کش مناسبی برخوردار هستند و با این مقدار پروسس می توان سایت روان در هنگام بازدید های کمی بیشتر داشت .

ویژگی هاست پریمیوم SSD :

 1. هارد SSD
 2. SSL رایگان
 3. سرور های ابری
 4. پهنای باند نامحدود
 5. دامنه ی اضافه ی نامحدود
 6. پایگاه داده ی نامحدود
 7. بازدید در لحظه بین 30 تا 50 بازدید ( بستگی به روان بودن کدهای شما و میزان بهینه بودن توابع نوشته شده در سایت شما دارد )
 8. پشتیبانی از ورژن PHP 4.4 و PHP 5.2 تا 5.6 و همینطور PHP 7
 9. قابلیت تغییر ورژن PHP و فعال و غیرفعال کردن ماژول های دلخواه
 10. پشتیبانی از POP3 / POP3s and IMAP / IMAPS
 11. دسترسی به مدیریت فایل آنلاین و همینطور FTP و FTPS
 12. پشتیبانی از دیتابیس MySQL و همینطور دیتابیس PostgreSQL
 13. بکاپ گیری روزانه از وب هاست ، دیتابیس و ایمیل
 14. سیستم عامل کلاد لینوکس همراه با کنترل پنل Cpanel در کنار وب سرور Nginx بر روی Apache ( سرعت و پردازشی بسیار بالاتر از لایت اسپید )
 15. پشتیبانی از تمامی سیستم های مدیریت محتوا ( سایت ساز، فروشگاه ساز و سیستم های مالی )
 16. جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم
 17. مدیریت دیتابیس توسط phpMyAdmin
 18. پشتیبانی از اسکریپت های CGI و Perl
 19. آنتی دیدادس و آنتی ویروس و همچنین CDN و آنتی دیداس Cloudflare با قابلیت ثبت نام از داخل Cpanel
 20. پشتیبانی از پروسه های زمان بندی شده و CronJob
 21. پشتیبانی از Secure WebMail
 22. پشتیبانی از Zend Guard Loader v3.3
 23. پشتیبانی از لیست ایمیل
 24. پشتیبانی از ionCube PHP و Mcrypt
 25. پشتیبانی از curl و درگاه های پرداخت
 26. Custom Name Servers و دی ان اس اختصاصی رایگان

اگر در گذشته از هاست اشتراکی استفاده می کردید و اکنون نیاز شما به اینتری پروسس بیشتر از 20 است ، می توانید از هاست پرمیوم که مناسب برای بازدید بیشتر هستند ( مانند هاست پربازدید ) استفاده نمایید .