هاست وردپرس چیست و آیا تنظیمات متفاوتی دارد ؟ چگونه می توان هاست وردپرس مناسبی انتخاب کرد ؟

سیستم وردپرس یکی از پر استفاده ترین سیستم های مدیریت محتوا در بستر اینترنت است . به دلیل راحتی در نصب و محیط کاربری مناسب و بدور از پیچیدگی و راحتی در افزودن امکانات ، سیستم وردپرس به یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا تبدیل شده است .
یک نیاز است که این سیستم بر روی هاستی مناسب خود راه اندازی شود . هاستی که بتواند پردازش های مناسبی برای این سیستم در اختیار بگذارد و این سیستم در استفاده از منابع دچار مشکل نشود .

یک هاست وردپرس خوب می تواند باعث داشتن رتبه سئو مناسب و در نتیجه کسب بازدید بهتر و فروش بهتر شود . این یکی از فاکتور های گوگل محسوب می شود که سرعت لود سایت اهمیت زیادی دارد .

وردپرس را می توان روی سرور اختصاصی ، سرور مجازی و یا هاست اشتراکی راه اندازی کرد .

برای هاست وردپرس توجه به چه عواملی مهم هستند :

رم مناسب در هاست وردپرس :

رم مناسب در هاست وردپرس

یکی از مهمترین عوامل در نداشتن مشکل با سیستم مدیریت محتوا وردپرس ، داشتن رم مناسب و میزان اختصاص داده شده ی آن است . رم که مخفف Random Access Memory است منطقه ای برای دریافت و ذخیره سازی اطلاعات از هارد دیسک و در اختیار گذاشتن آن اطلاعات برای CPU است . پس سرعت و میزان اختصاص یافتن رم به هاست ، از اهمیت بالایی برخوردار است . وردپرس معمولا به دلیل استفاده از پلاگین های مختلف ، از میزان رم بالاتری نسبت به برخی سیستم های دیگر استفاده می کند. پس نیاز است برای داشتن یک وب سایت وردپرسی همیشه آنلاین ، از هاستی استفاده کنیم که رم مناسبی در اختیار می گذارد .

قدرت پردازنده در هاست وردپرس :

قدرت پردازنده در هاست وردپرس

پردازنده در هاست وردپرس بسیار مهم است . همانطور که از نام آن پیداست ، وظیفه ی پردازش اطلاعات را بر عهده دارد . در سایت وردپرسی ، پردازش تمامی توابع و دستورات نوشته شده و همینطور فایل های مختلف مانند functon.php بر عهده ی پردازنده است . البته این کدها از طریق مفسر PHP تفسیر می شوند که مدیریت خروجی این سیستم هم بر عهده ی CPU یا همان پردازنده است . مهم است که چه مقدار از سی پی یو در اختیار هاست وردپرس قرار گرفته است اما موضوعات دیگری هم مهم است . اینکه سرور از CPU ای استفاده می کند که ضعیف یا معمولی است یا نه ، قدرت بالایی دارد ؟ برای داشتن بازدید کننده ی بیشتر تنها جذب مراجعه کنندگان زیاد از موتور جستجو مهم نیست . اینکه سایت شما سریع صفحات را پردازش و در اختیار بازدید کننده قرار بدهد هم مهم است . یک CPU قوی ، سریع پردازش ها را به اتمام می رساند و منتظر درخواست بعدی می شود تا آن را هم سریع تحویل دهد . به این صورت بازدید کنندگان می توانند پشت سر هم از سایت وردپرسی بدون انتظار و یا دریافت ارور هایی مبنی بر عدم اجرای دستورات سایت ، بازدید کنند .

میزان پروسس های تخصیص داده شده به هاست وردپرس :

میزان پروسس های تخصیص داده شده به هاست وردپرس

در هاست وردپرس سی پی یو مهم است ، اما اینکه چه تعداد پردازش در لحظه برای هاست در نظر گرفته شده باشد هم مهم است . پروسس های داخلی اگر با سرعت پردازش نشوند باید در صف انتظار بمانند . این به بهینه نوشته شدن کدهای سایت هم بستگی دارد اما اگر بازدید ها زیاد باشند و یا سایت از پلاگین های زیادی استفاده کند و نیاز به منابع بیشتری داشته باشد تا پردازش های در صف بتوانند خودشان را به پردازش های انجام شده برسانند ، مهم است که چه میزانی برای پروسس های داخلی در نظر گرفته شده باشد تا هاست وردپرس بتواند راحت تر به پردازش های در صف مانده رسیدگی کند و یا پردازش های در لحظه را به درستی تفسیر و در اختیار بازدید کننده قرار دهد .

هارد مورد استفاده در هاست وردپرس :

هارد مورد استفاده در هاست وردپرس

از مهمترین منابع مورد استفاده در سرور ، هارد سرور است . یک هاست وردپرس زمانی خوب است که اگر رم خوب ، CPU و پروسس مناسبی دارد ، از هارد مناسب و پرسرعتی هم برخوردار باشد . هارد SSD بهترین گزینه برای داشتن سرعت اجرای مناسب سایت است . به دلیل اینکه در هاست های اشتراکی تعداد سایت های روی سرور زیاد هستند ، ترافیک سرور زیاد است و اگر هارد سرعت مناسبی برای پاسخ گویی به درخواست های لود اطلاعات را نداشته باشد ، سرعت اجرای سایت وردپرسی پایین خواهد آمد . این برای سئو ی سایت هم مناسب نیست .
هارد SSD با توجه به نوع ساخت خود که حالت جامد و ایستا دارد و دسترسی به اطلاعات در لحظه انجام می گیرد و فعالیت میکانیکی مانند هارد دیسک های معمولی را ندارد ، از سرعت بیشتری در خواندن و نوشتن اطلاعات برخوردار است و به همین دلیل برای داشتن یک هاست پر سرعت و سایت وردپرس سریع ، بهتر است از هاست هایی با هارد SSD استفاده کرد .
در سایت خرید هاست ارزان ، آنچه مورد نیاز با داشتن یک هاست وردپرسی خوب است در اختیار وب مستران قرار گرفته است . قیمت هاست های وردپرسی به صورت زیر هستند . دقت کنید که هاست های وردپرس همان هاست های حرفه ای با امکانات نامحدود هستند و هم هاست های حرفه ای و همینطور هاست های پرمیوم مناسب با سیستم وردپرس کانفیگ و ایجاد شده اند :